Zegarki Seiko z kompasem

Posted by

Zegarki Seiko z kompasem – niezbędne urządzenie każdego miłośnika podróży

Podobne stwierdzenie może zaskakiwać, w dobie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dlaczego zegarki z kompasem, które samodzielnie nie potrafią precyzyjnie określić kierunku geograficznego, mają zaprzątać Ci głowę? Przecież w kieszeni spodni albo torebki zawsze masz swojego smartphona. Wystarczy połączyć się z internetem, by wiedzieć dokładnie gdzie się znajdujesz. A co, jeśli z jakiś przyczyn Twoja komórka zawiedzie – wyczerpie się bateria, nie złapie zasięgu?

Zegarki z kompasem – zawsze wiesz gdzie jesteś

Zegarki analogowe z kompasem eliminują podobny problem. Połączenie smartphonów z technologią GPS, z pewnością poda Twoją lokalizację z największą dokładnością – nie jest jednak niezawodne. W przeciwieństwie do zegarków z kompasem, które do określania kierunków geograficznych wykorzystują pole magnetyczne Ziemi oraz położenie słońca na niebie. W jaki sposób działają?

Kompas w zegarku analogowym

Na pierwszy rzut oka, działanie kompasu analogowego wydaje się być skomplikowane. Pozbawiony wsparcia elektroniki oraz pola magnetycznego, wymaga współpracy kilku czynników. Po pierwsze, słońca. Po drugie, precyzyjnie odliczających czas, wskazówek zegarka. Aby ustalić kierunek geograficzny, ustaw wskazówkę odliczającą godziny w kierunku słońca. Następnie, korzystając z bezela, ustaw literę S znajdującą się na dole tarczy zegarka, w połowie odległości pomiędzy godziną 12 a wskazówką godzinową. Przykładowo, jeśli wskazówka godzinowa pokazuje godzinę 16, litera S powinna się znaleźć na pozycji godziny 14. W taki sposób, jesteś w stanie określić wszystkie kierunki geograficzne.

Wbrew pozorom technologia analogowych kompasów, nie jest aż tak skomplikowana. Co więcej, dla niektórych może stanowić dodatkowy atut zegarka. Pamiętasz, gdy jako dziecko bawiłeś się w podchody? Wyznaczanie kierunków geograficznych było prawdziwą frajdą. Korzystając z zegarków analogowych z kompasem, znów możesz poczuć tą radość.

Dla kogo zegarki Seiko z kompasem?

Urządzenie wyposażone w kompas to zegarek w outdoorowym stylu, który zaprojektowany został dla miłośników podróży w miejsca odległe od cywilizacji i współczesnych udogodnień. Uwolnij się od codziennych trosk w środku lasu lub pośród grzmotu wody, uderzającej o skały wodospadu. Poczuj monumentalną moc dzikiej przyrody, ale nie zapominaj o własnym bezpieczeństwie. Wśród rozległych koron wysokich dębów zapewne nie złapiesz zasięgu, dlatego miej zawsze na swoim nadgarstku zegarek z kompasem.

Zegarki Seiko łączą w sobie klasyczną elegancję z luźnym, outdoorowym stylem. To dobry wybór na wyprawę za miasto, jak i na wieczorne spotkanie. W ofercie znajdują się zarówno modele dla fanów dużych oraz małych kopert, dlatego zegarki Seiko to stylowy dodatek dla osób z drobnymi i masywnymi nadgarstkami. Urządzenia wyposażone są w skórzane i materiałowe paski, a także w stalowe bransolety. Wszystkie te cechy sprawiają, że zegarki Seiko z kompasem to uniwersalne urządzenia, dla osób ceniących formalno-casualowy styl.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *