ZEGAREK SEIKO SOLAR Z KOMPASEM

Posted by

W ofercie Seiko znajdziemy wiele męskich zegarków o wojskowej stylistyce. Jeśli szukasz stylowego modelu wyposażonego w kompas i dokładny stoper, świetnym rozwiązaniem będą zegarki Seiko SSC293P1 i SSC293P2. Zegarek wyróżnia się szczególną funkcją – w środku koperty znajduje się dodatkowy bezel, który po odpowiednim ustawieniu, wskaże północ na podstawie pozycji słońca na niebie. Kompas przydaje się szczególnie podczas wędrówek poza miastem. Ustawia się go poprzez kręcenie koronką umieszczoną po lewej stronie koperty. Dzięki specjalnym oznaczeniom na bezelu (kierunki i stopnie) możemy dokonać bardzo dokładnych ustawień.

seiko-solar

Funkcja kompasu jest rzadko spotykana wśród zegarków analogowych. Nowości od japońskiego producenta mają wodoodporność 100 m, co pozwala na pływanie z zegarkiem. Koperta jest wykonana ze stali i ma uniwersalną średnicę 42 mm. Dzięki temu zegarek męski będzie posować na każdy męski nadgarstek. Zegarek ma parciany pasek ze skórzanymi wstawkami, który nadaje tym modelom wyjątkowego, militarnego stylu. Jeśli zechcesz go zmienić, nie będzie stanowiło to problemu. Pasek jest bowiem mocowany do koperty za pomocą klasycznych teleskopów.

zegarek-z-kompasem

Tarcza zegarków z kompasem wskazuje na inspiracje zegarkami wojskowymi – cyfry oznaczające godziny są bardzo wyraźne, a stalowe wskazówki obficie pokryte warstwą luminescencyjną. Pozwala ona odczytać godzinę nawet w całkowitych ciemnościach, a po naświetleniu, zegarek emituje intensywne, zielone światło. Zegarki Seiko Solar mają kwarcowy mechanizm zasilany światłem słonecznym – aby zapewnić prawidłowe działanie czasomierza, należy raz na jakiś czas wystawić go na działanie słońca. Zegarek pozwala także sprawdzić poziom naładowania akumulatora. Ten rodzaj zasilania sprawia, że zegarek jest praktycznie bezobsługowy. Podobnie, jak w innych modelach firmy Seiko, zegarki solarne Seiko SSC29P1 i SSC29P2 wyposażono w szkło Hardlex. To rodzaj szkła mineralnego, które jest szczególnie odporne na zarysowania, jednak ustępuje pod tym względem szafirowi.

zegarek-seiko-solar

Dlaczego warto wybrać zegarki Seiko Solar z kompasem?

Zegarki Seiko wyróżniają się zarówno pod względem zastosowanego mechanizmu, jak i wykonania. Wewnętrzny bezel z kompasem jest wyjątkowo atrakcyjny wizualnie i rzadko spotykany. Ten model będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają zegarka z dużą ilością wskazań na tarczy. Stoper i kompas uatrakcyjniają wygląd czasomierza, a równocześnie nie przytłaczają i nie wpływają na czytelność wskazań. Przedstawione modele mają dwuletnią gwarancję.

Zegarki solarne Seiko z kompasem spodobają się szczególnie młodym osobom, ponieważ oferują ciekawe opcje, są zaawansowane funkcjonalnie i atrakcyjne wizualnie. Duży rozmiar tarczy nie jest okupiony dużą wagą zegarka, co wpływa na wygodę noszenia. Dodatkowo, wybierając jeden z tych modeli, mamy gwarancję ciągłego działania zegarka bez wymiany baterii.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *