Wodna propozycja z serii Seiko Automatic

Posted by

Miłośnicy automatycznych zegarków Seiko ucieszą się zapewne z informacji, że szeregi kolekcji Seiko Automatic zasilił nowy model – Seiko SKZ330K1. Wygoda i bezawaryjność mechanizmów automatycznych zyskuje im coraz większą rzeszę fanów na całym świecie, a coraz niższe ceny zachęcają do zakupu.

Model Seiko SKZ330K1 to idealna fuzja zegarka automatycznego i sportowego, przeznaczonego do działania pod wodą. Czasomierz ten odznacza się bardzo wysoka klasą wodoszczelności, która umożliwia nie tylko pływanie i nurkowanie, ale także schodzenie z nim na bardzo duże głębokości. Podstawą zegarka jest stalowa koperta o klasycznym, okrągłym kształcie. Pokryta została warstwą złocenia przy użyciu technologii PVD, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że złocenie zetrze się lub zaniknie pod wpływem długiego przebywania w słonej wodzie. Z kopertą łączy się intensywnie czarny gumowy pasek. Guma stanowi doskonały materiał do użycia w tego typu modelu. Jest bardzo lekka i nie powoduje otarć, dzięki czemu będzie wygodne leżała na nadgarstku i nie przeszkadzała podczas zanurzeń. Tarcza zegarka jest czarna, dzięki kontrastowym kolorom wskazówek i indeksów jest bardzo czytelna i przejrzysta. Umieszczono na niej datownik wskazujący aktualny dzień miesiąca oraz dzień tygodnia, co z pewnością przyda się zapominalskim panom. Wskazówki pokryto pochłaniającą światło substancją Neobrite, która umożliwi odczytanie wskazań czasomierza tam, gdzie nie będzie docierał światło słoneczne.

Seiko SKZ330K1 to czasomierz doskonały, zaprojektowany jednak do bardzo skonkretyzowanych celów. Trudno nazwać go zegarkiem uniwersalnych i praktycznych, choć musze przyznać, że całkiem ładnie prezentuje się na nadgarstku. Miłośnikom podwodnych przygód polecam ten właśnie model, a szczurom lądowym ? inne zegarki Seiko.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *