Sportowy i elegancki Seiko Sports Automat

Posted by

Marka Seiko cieszy się, w pełni zasłużonym poważaniem, wśród miłośników zegarków na całym świecie. Biorąc pod uwage intrygujący wgląd i świetne wykonanie jej projektów, nikogo nie powinno to dziwić. A jednak, klasa tego producenta wciąż potrafi zadziwić. Chyba wszystkie najlepsze cechy od precyzji wykonania po intrygujący design połączone zostały w niesamowitej kolekcji Seiko Sports Automat. Jak sama nazwa wskazuje, znaleźć w niej można funkcjonalne zegarki sportowe, wyposażone w mechanizm automatyczny.

Jednym z przedstawicieli tej właśnie grupy jest model Seiko SNZH61K1. To duży, męski czasomierz o zdecydowanym, wyrazistym wyglądzie. Jego podstawa jest, sporych rozmiarów, koperta, o okrągłym kształcie. Zarówno ona, jak i elegancka, klasyczna bransoleta, wykonane są z najlepszego stopu stali szlachetnej. Materiał ten doskonale sprawdza się w stosowaniu w zegarkach. Dzięki jego hipoalergiczności i odporności na korozję, można mieć pewność, co do bezpieczeństwa i wygody użytkowania zegarka. Okrągła tarcza ma tu jednolity z resztą modelu, srebrny kolor. Dzięki wyraźnym indeksom i cyfrom jest ona jednak bardzo przejrzysta i czytelna. Cienka wskazówka sekundnika ma tu intensywnie czerwony kolor, co ożywia cały zegarek i nadaje mu nieco mniej oficjalny charakter. Na wysokości godziny trzeciej umieszczony tu został przydatny datownik w okienkowej postaci. Wskazuje on nie tylko aktualny dzień miesiąca, ale tez nazwę dnia tygodnia.

Strona techniczna tego zegarka to wspomniany już mechanizm automatyczny oraz szkiełko mineralne typu Hardlex. Jest ono twardsze od popularnych szkiełek mineralnych, zachowuje jednak typową dla nich elastyczność. Klasa wodoszczelności zegarka to aż 100m. Można z nim pływać i nurkować, nie przejmując się ryzykiem zalania mechanizmu. Na koniec warto wspomnieć o pokryciu wskazówek fluorescencyjną substancją Neobrite, która pozwoli na odczytanie godziny po wejściu do ciemnego pomieszczenia.

Seiko SNZH61K1 to idealny zegarek dla korzystających z życia, aktywnych mężczyzn. Dzięki efektownemu wyglądowi świetnie sprawdzi się nie tylko podczas treningu, ale też jako codzienny, czy nawet elegancki, czasomierz na każda okazję.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *