Seiko SRP160K1 – złoty reprezentant kolekcji Sports Automat

Posted by

Zegarek męski, który łączy bardzo elegancki wygląd ze sportową funkcjonalnością? Poszukując czasomierza w takim właśnie stylu warto przejrzeć ofertę kolekcji Seiko Sports Automat, w której znajdują się zaawansowane technicznie modele męskie o nienagannym wyglądzie. Jednym z nich jest Seiko SRP160K1, wyróżniający się wykonaniem ze stali szlachetnej w złotym kolorze.

Zegarek ten na pierwszy rzut oka nie przypomina wcale topornych, skomplikowanych modeli sportowych. Nie jest też wyposażony w przeróżne, mniej lub bardziej przydatne, dodatki. Jego podstawa jest duża, okrągła koperta oraz klasyczna, szeroka bransoleta. Cały zegarek utrzymany jest w eleganckiej, złotej kolorystyce. Wykonanie ze wysokiej jakości stali szlachetnej doskonale ochrania delikatny mechanizm automatyczny oraz gwarantuje hipoalergiczność i odporność na korozję. Nowoczesny i praktyczny rodzaj mechanizmu sprawia, że zegarek nie potrzebuje baterii, ani też regularnego nakręcania. Energię potrzebną do funkcjonowania czasomierza wytwarza ludzkie ciało podczas ruchu. Na uwagę zasługuję prosta, czytelna tarcza, pokryta szkiełkiem mineralnym typu Hardlex. Ten, opracowany przez markę Seiko materiał, jest trudny do zarysowania, dzięki czemu zegarek na długo zachowa świeży i estetyczny wygląd. Tło samej tarczy ma barwę złota. Wyróżniają się na nim wyraźne indeksy, które ułatwią szybkie odczytanie godziny. Na wysokości godziny trzeciej umieszczony został datownik w formie okienka, który ukazuje aktualny dzień miesiąca. Całość zabezpieczono przez wilgocią na poziomie 100m. Wodoszczelność ta umożliwia wykorzystywanie modelu podczas pływania i nurkowania na niskich głębokościach.

Seiko SRP160K1 nie jest typowym sportowym zegarkiem o cyfrowym wyświetlaczu i szeregu wymyślnych funkcji. Jego największe atuty to przede wszystkim gustowny design i doskonały mechanizm automatyczny. Dzięki nim będzie on praktyczną, ozdobą każdego męskiego nadgarstka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *