Seiko Sportura w prostej i eleganckiej odsłonie

Posted by

Zegarki sportowe, zwłaszcza te o wyraźnie męskim charakterze, wyróżniają się często trochę topornym i mało eleganckim wyglądem. Na szczęście coraz więcej producentów, w tym także marka Seiko, proponuje sportowe modele w całkiem gustownym wydaniu. Doskonałym tego przykładem są czasomierze z kolekcji Seiko Sportura, w tym model Seiko SNDX95P1, utrzymany w jasnej i stonowanej kolorystyce.

Seiko SNDX95P1 to duży czasomierz o okrągłej kopercie i szerokiej bransolecie. Oba te elementy wykonane zostały z solidnej stali szlachetnej, która doskonale prezentuje się na nadgarstku, a dzięki swoim właściwościom hipoalergicznym jest bezpieczna w codziennym kontakcie ze skórą. Sam środek bransolety ozdobiony jest przez ceramiczny pas w śnieżnobiałym kolorze. Z tego samego materiału wykonano też ozdobną lunetę. Podstawą działania modelu jest mechanizm kwarcowy, japońskiej produkcji. Wygodne zasilanie bateryjne zapewni długotrwałe i bezawaryjne działanie. Tarcza tego zegarka ma biały kolor, korespondujący z ceramicznymi wstawkami. Znajdują się na niej czytelne indeksy, wyraźne wskazówki oraz szereg przydatnych dodatków, które czynią z tego czasomierza model sportowy. Do dyspozycji użytkownika gotowy jest precyzyjny chronograf, tachymetr oraz stoper z dokładnością do 1/20 sekundy oraz 12godzinnym limitem pomiaru. Na wysokości godziny trzeciej umieszczono datownik w formie popularnego okienka. Wskazuje on aktualny dzień tygodnia.

Za długotrwały estetyczny wygląd modelu odpowiada, pokrywające tarczę szkiełko szafirowe. Jest ono odporne na zadrapania i zabezpiecza delikatne elementy mechanizmu przed wilgocią. Na uwagę zasługuje też bardzo dobry poziom wodoszczelności, który osiąga w jego przypadku aż 100m. Tak zabezpieczony zegarek wykorzystywać można podczas pływania i nurkowania, dzięki czemu staje się on produktem prawdziwie uniwersalnym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *