Seiko Sportura w doskonałym wydaniu

Posted by

Seiko SNAE95P1 to doskonały zegarek dla naprawdę wymagających klientów. Zdecydowanie plasuje się on na wysokiej półce cenowej, jednak doskonałe wykonanie i bogactwo funkcji warte jest każdej wydanej na niego złotówki. Przyjrzyjmy się bliżej temu przedstawicielowi kolekcji Seiko Sportura. Zdecydowany, męski design z pewnością niejednemu z was przypadnie do gustu.

Już na pierwszy rzut oka Seiko SNAE95P1 wygląda nie jak zwykły czasomierz, ale jak skomplikowane narzędzie pomiarowe. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ mało który zegarek analogowy może poszczycić się aż taką ilością funkcjonalnych dodatków. Zaczynając jednak od początku wspomnieć trzeba, że cały model zbudowany jest z eleganckiej stali szlachetnej w srebrnym kolorze. Materiał ten jest wytrzymały i bezpieczny dla skóry, nie podlega korozji i pięknie prezentuje się na nadgarstku. Ze srebrem stali wspaniale komponuje się intensywnie czarna barwa tarczy, ożywiona czerwonymi elementami. Poza wskazówkami, indeksami i cyframi arabskimi znaleźć tu można niemal wszystko, co tylko może być przydatne w tak eleganckim, uniwersalnym modelu ? tachymetr, chronograf i stoper o godzinnym limicie pomiaru. Klasyczny datownik umieszczono pomiędzy czwarta i piątą godziną. Wskazówki pokryto fluorescencyjną substancją Neobrite, dzięki czemu wskazania zegarka odczytać można po wejściu do ciemnego pomieszczenia. Na uwagę zasługuje też wysoki poziom wodoszczelności i bardzo dobre zabezpieczenie modelu przed wilgocią – 10ATM wzmocnione zakręcanym dekielkiem i koronką.

Seiko Sportura to świetna kolekcja doskonałych, funkcjonalnych zegarków. Miłośnicy podobnych czasomierzy z pewnością docenią jej. Jeśli zaś szukacie ciekawych modeli utrzymanych w odmiennej stylistyce, zerknijcie koniecznie na fejsbookowy funpage Lubię zegarki ? być może właśnie tu znajdziecie coś dla siebie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *