Seiko SPC057P1 – dobry zegarek na długie lata

Posted by

Spośród wielu ciekawych propozycji męskich od marki Seiko, seria Seiko Premier może, w mojej ocenie, zaoferować najciekawsze czasomierze o charakterystycznym, niebanalnym wyglądzie. Oczywiście wszystkie zegarki Seiko wyróżniają się doskonałym wykonaniem i ciekawym wyglądem, jednak modele z serii Premier mają w sobie to wyjątkowe coś, co przyciąga spojrzenia i zapada w pamięć.

Jednym z wartych wspomnienia przedstawicieli tej kolekcji jest model Seiko SPC057P1 ? duży, męski zegarek o charakterystycznych, zdecydowanym designie. Czasomierz składa się klasycznej bransolety i okrągłej koperty, obu wykonanych ze stali szlachetnej w srebrnym kolorze. Na czarnej tarczy umieszczony został okrąg czytelnych cyfr rzymskich i wyraźnych indeksów, które ułatwią znacznie odczytanie godziny. Na wysokości godziny dwunastej zamontowano datownik w popularnej formie okienka. Wskazuje on aktualny dzień miesiąca, dzięki czemu właściciel zegarka nigdy już nie pomyli się w dacie. Zegarek wyposażono też w typowo sportowe elementy, takie jak stoper z godzinnym limitem pomiaru oraz precyzyjny chronograf.

Jak przystało na produkt z górnej półki, bo zdecydowanie do takich modeli należy zaliczyć zegarki Seiko Premier, wykorzystano tu nowoczesne i sprawdzone elementy techniczne. Sercem zegarka jest japoński mechanizm kwarcowy o zasilaniu bateryjnym, a tarczę pokryto specjalnym rodzajem szkła. Szkiełko szafirowe to, najmocniejszy z możliwych, materiał służący do zabezpieczania tarcz czasomierzy. Jego wyjątkowa twardość sprawia, że niezwykle trudno poddaję się on zadrapaniom, co zapewnia, że całość bardzo długo będzie wyglądała jak nowa. Warto też zwrócić uwagę na wodoszczelność modelu. Poziom 100ATM pozwala na swobodne zanurzanie zegarka w wodzie, pływanie a nawet nurkowanie z nim na niskich głębokościach.

Zegarek Seiko SPC057P1 oraz inne propozycje z kolekcji Seiko Premier to propozycja dla pewnych siebie mężczyzn, którzy lubią wyróżniać się tłumu. Ich ciekawy wygląd i doskonałe wykonanie idą w parze z funkcjonalnością i długowiecznością.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *