Seiko Solar – jak to działa?

Posted by

Od 1977 roku firma Seiko z powodzeniem produkuje zegarki z Solarem. Jednak mimo, że znamy tę nazwę to i tak nie wszyscy wiemy czym właściwie jest Solar. A jest to technologia bardzo prosta i praktyczna. Zegarki Seiko wyposażone w funkcję Solar to zegarki wyposażone w mechanizmy kwarcowe, które działają dzięki impulsowi z baterii, która jest ładowana światłem słonecznym. Dzięki temu zegarek zawsze jest naładowany i nie trzeba w nim wymieniać baterii. Warto też wiedzieć, że kolor tarczy zegarka nie ma wpływu na to jak dobrze będzie się ładował.

technologia Solar

 

Zegarki te mają wbudowane akumulatory-baterie, które przez długi czas przechowują energię, z której potem zasilają zegarek. W związku z tym, że takich akumulatorów nie trzeba wymieniać są to zegarki bezobsługowe. Biorąc pod uwagę, że mają mechanizmy kwarcowe można też powiedzieć, że nie będą się późnić, ani przyspieszać.

Jakie są zalety najnowszej technologii Solar?

  • zegarki są zasilane zarówno przez światło sztuczne jak i przez słoneczne
  • wystarczy trzymać zegarek przez minutę w świetle dziennym lub przez 11 w świetle sztucznym, aby zegarek działał przez kolejną godzinę, a do pełnego naładowania wystarczy trzymać go na świetle przez trzy godziny
  • nosząc zegarek stale go ładujemy, jednak naładowana bateria wystarczy na 6 lub 12 miesięcy pracy
  • kiedy zdarzy się, że zegarek długo leżał w ciemnej szufladzie i się rozładował wystarczy położyć go na 8 minut ma parapecie przy oknie, aby się naładował.

One comment

  1. Niestety tak nie jest. Trzymałem seiko solar prze 2 tyg w ciemnej łazience. Wogle nie reaguje na światło sztuczne. Działa tylko jeżeli dostanie promieni słonecznych. Problem w tym że jest zima i nie ma jak go naładować…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *