Seiko SKA511P2 – świetny czasomierz w wodzie i na lądzie

Posted by

W dzisiejszym wpisie znów przemierzamy z marką Seiko bardziej lub mniej szerokie wody. Towarzyszy nam model Seiko SKA511P2, przedstawiciel godnej uwagi kolekcji Sportura. Niemal wszystkie zegarki Seiko zabezpieczone są przed wilgocią, jednak ten czasomierz jest pod tym względem naprawdę wyjątkowy. Jego klasa wodoszczelności to aż 20ATM, co oznacza, że można w nim swobodnie pływać i nurkować, nawet na dużych głębokościach.

Coraz więcej Polaków decyduje się aktywnie spędzać urlop, korzystając chociażby z popularnych w zagranicznych kurortach lekcji nurkowania. Odpowiedni czasomierz może stać się niezbędny podczas takiej przygody. Seiko SKA511P2 łączy możliwość zanurzania go w wodzie z rewelacyjnym wyglądem i doskonałą jakością wykonania, do której przyzwyczaiły nas zegarki Seiko.  Najlepsza stal szlachetna, z której wykonana jest koperta, łączy się tu z miękkim i elastycznym paskiem. To idealny zestaw w zegarku przeznaczonym do używania w wodzie. Dzięki niemu zegarek jest bardzo lekki i doskonale zabezpieczony przed korozją. Na ciemnej tarczy zaznaczone są wyraźne indeksy, co sprawia, że jest ona przejrzysta i czytelna. Intensywnie czerwony kolor wskazówki minutowej nadaje całości dynamiki. Na wysokości godziny piątek umieszczono datownik w popularnej formie okienka. W nim ukazuje się liczba reprezentująca aktualny dzień miesiąca.

Na wzmiankę zasługuje niezwykły mechanizm zastosowany w tym modelu. Kilka razy wspominaliśmy już o opracowanym przez markę Seiko mechanizmie kinetycznym. To efektywne polaczenie mechanizmu kwarcowego i automatycznego gwarantuje bardzo dużą dokładność w pomiarze czasu i bezawaryjność działania, a do tego nie potrzebuje żadnych baterii. W połączeniu z odpornym na zarysowania szkiełkiem szafirowym daje to świetny, niemal niezniszczalny czasomierz, do wykorzystania nie tylko pod wodą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *