Seiko na szerokich wodach, czyli kolekcja Velatura

Posted by

Ostatnimi czasy w ofercie firmy Seiko pojawiło wiele nowych, ciekawych zegarków męskich. Wybór oczywiście nie będzie łatwy, myślę jednak, że warto skupić się tym razem na zegarkach z górnej półki cenowej, które aspirują do miana zegarków multifunkcyjnych. W serii zegarki Seiko Velatura, reklamowanej przez producenta hasłem ?Built for the Oceans? (co można rozumieć jako: ?Stworzony z myślą o szerokich wodach?), znalazło się kilka zegarków dedykowanych pasjonatom żeglugi, zwłaszcza tej dalekomorskiej. Wszystkie charakteryzują się masywną budową oraz bogatym wyposażeniem w funkcje przydatne w trakcie morskich wypraw. Jako że osobiście gustuję raczej w zegarkach utrzymanych w ciemnej kolorystyce, dla zaprezentowania kolekcji wybrałam model Seiko SNAE76P1.

Seiko SNAE76P1 to duży zegarek kwarcowy  o okrągłej, stalowej kopercie w kolorze czerwonego złota. Oczywiście zastosowano tutaj wysokiej jakości stal nierdzewną, odporną na zagrożenia związane z kontaktem z wodą morską.  Generalnie strona techniczna zegarka skupia się, przede wszystkim, na zachowaniu jak największej szczelności. Mamy tu klasę wodoszczelności na poziomie 100m. oraz  zakręcaną koronkę i dekielek. Zestaw ten sprawia, że w zegarku można śmiało pływać i nurkować na niskich głębokościach. Z wyglądu zegarki Seiko SNAE76P1to połączenie czerni i koloru czerwonego złota. Wygodny, miękki pasek wykonany jest z elastycznego tworzywa sztucznego. Duża, okrągła tarcza zawiera wyraźne wskazówki i indeksy na intensywnie czarnym tle. Daje do efekt dużej czytelności i przejrzystości. Wielką ozdobą tarczy są tu złote elementy chronografu oraz skala tachymetru. Warto też wspomnieć o takich dodatkach jak stoper, timer, czy alarm, które rzadko kiedy spotkać można w analogowych zegarku.

Seiko SNAE76P1, tak jak i cala seria Velatura, to modele dla energicznych, pełnych życia mężczyzn. Posiadacz takiego zegarka musi mieć wszakże odwagę, by wypłynąć na szerokie wody. zegarki Seiko SNAE76P1 z pewnością pomogą mu się na nich odnaleźć.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *