Seiko Kinetic w pozłacanym wydaniu

Posted by

Dość dawno już nie wspominaliśmy na blogu o zegarkach z mechanizmem kinetycznym. Ten opracowany przez Seiko rodzaj mechanizmu na jednak tak wiele zalet i zyskuje coraz to większą popularność, więc czas przypomnieć co nieco o serii Seiko Kinetic. Zegarki z mechanizmem Kinetic to połączenie tradycyjnych zegarków kwarcowych i automatycznych. Umożliwia ono działanie czasomierza bez umieszczania w nim jakiejkolwiek baterii lub akumulatora i eliminuje konieczność regularnego nakręcania. Energię potrzebną do działania mechanizmu wytwarza ludzkie ciało. Jest ona przetwarzana i kumulowana, dzięki czemu zegarek w pełni naładowany działać może (bez dodatkowego ładowania) nawet przez pół roku.

Jednym z ciekawych modeli z serii Seiko Kinetic, o którym nie wspominaliśmy jak dotąd na blogu to model Seiko SMY110P1. Charakteryzuje się on pozłacaną, stalową kopertą oraz eleganckim czarnym paskiem ze skóry naturalnej. Prosta biała tarcza ozdobiona jest złotymi indeksami, a na wysokości godziny trzeciej umieszczony został dwuczęściowy datownik. Jedno z jego okienek wskazuje aktualny dzień miesiąca, drugie zaś skróconą nazwę dnia tygodnia. Mężczyzna wyposażony w tak praktyczny czasomierz nigdy już nie pomyli się w bieżącej dacie. Całą tarczę zabezpiecza odporne na zadrapania szkiełko szafirowe. Ten najmocniejszy rodzaj szkła, stosowanego w Budzowie zegarków, gwarantuje, że model przez bardzo długi czas będzie wyglądał jak dopiero co wyciągnięty z pudełka. Na uwagę zasługuje tu także wysoki poziom wodoszczelności, wzmocniony dodatkowo przez zakręcany dekielek. 100ATM pozwala na bezpieczne pływanie i nurkowanie z zegarkiem, nawet na sporych głębokościach.

Stylowy i nowoczesny Seiko SMY110P1 to idealna propozycja dla eleganckich mężczyzn, lubiących nowinki techniczne. Zegarek taki to nie tylko przydatny dodatek, czy atrakcyjna ozdoba, ale też wspaniały temat do rozmowy. Patrząc na rozwój technologii, widoczny z produktach marki Seiko, tematów tych z pewnością będzie przybywać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *