Seiko Kinetic – coś samowystarczalnego

Posted by
Seiko Kinetic
Zegarki wykorzystujące energię kinetyczną wytwarzaną przez człowieka stają się coraz bardziej popularne ? bo czy jest coś mądrzejszego od zasilania samym sobą własnego zegarka? W oczekiwaniu na technologię pozwalającą w ten sam sposób zasilać np. lodówkę, przybliżę trochę wybrane zegarki kinetyczne z serii Seiko Kinetic.
Pierwszy z nich, model SMY110P1 to bardzo klasyczny zegarek na brązowym, skórzanym pasku. Duża, okrągła koperta ze stali w kolorze złotym obejmuje jasną tarczę wykończoną deseniem w paski. Na niej poruszają się złote wskazówki. Tarcza podzielona jest złotymi kreseczkami symbolizującymi cyfry, co ułatwia odczytanie godziny. Na tarczy nadaje się również datownik w postaci dwóch małych okienek, z których jedno ukazuje dzień miesiąca, a drugie nazwę dnia tygodnia. Tarczę pokrywa bardzo odporne na uszkodzenia szkiełko szafirowe.
Drugi zegarek kinetyczny, jaki chciałam zaprezentować to model SKA477P1. Ten zgoła inny od swojego poprzednika zegarek umieszczony jest na stalowej bransolecie w kolorze srebrnym. Okrągła koperta zamyka czarną tarczę zegarka ze srebrnymi wskazówkami i wyodrębnioną godziną dwunastą. Obok znajduje się okienko datownika, który ukazuje aktualny dzień miesiąca. Tarczę tego modelu pokrywa szkiełko mineralne Hardlex ? wyjątkowo wytrzymałe i elastyczne.
Oba te modele wykorzystują energię kinetyczną, jaką przekazujemy im podczas noszenia. Dzięki możliwości magazynowania energii, nie trzeba obawiać się, że zegarek rozładuje się w nocy, lub podczas kilku tygodni nienoszenia. Zegarek Seiko Kinetic w pełni naładowany działać może w bezruchu nawet sześć miesięcy! Takie rozwiązanie to tysiące zegarkowych baterii mniej wciągu roku. Oszczędza nie tylko środowisko, ale też kieszenie konsumentów. Pozostaje tylko trzymać kciuki za kinetyczną lodówkę!

SKA477P1

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *