Seiko Chronograph w czarno-żółtej odslonie

Posted by

Seiko SNDC89P2 to duży, męski zegarek sportowy, który formą i kolorystyką przypomina produkowane przez Seiko modele dla fanów klubu FC Barcelona. Brak tu jednak jakiekolwiek konotacji ze światem piłkarskim, co powinno spodobać się tym wszystkim panom, którzy doceniają podobną stylistykę, nie są jednak fanami futbolu (a może po prostu kibicują innej drużynie). Seiko SNDC89P2 poszerza bogatą ofertę kolekcji Seiko Chronograph o kolejny interesujący model o wyrazistej kolorystyce.

SNDC89P2_5m

Opis tego czasomierza zacząć trzeba od tej części, która najbardziej rzuca się w oczy, czyli dużej, czarnej tarczy. Umieszczono ją w okrągłej stalowej kopercie, która ochrania jednocześnie precyzyjny mechanizm kwarcowy japońskiej produkcji. Wygodne zasilanie bateryjne gwarantuje bardzo dużą dokładność wszelkich pomiarów zegarka. Na tarczy umieszczono okrąg wyraźnych cyfr rzymskich, dzięki czemu jest ona bardzo czytelna i przejrzysta. Jej środek zajmują elementy chronografu. Warto wspomnieć, że zegarek wyposażony jest w precyzyjny stoper z dokładnością do 1/20 sekundy oraz aż 12godzinnym limitem pomiaru. Na wysokości godziny trzeciej, w formie popularnego okienka, umieszczony został datownik, wskazujący aktualny dzień miesiąca. Koperta umieszczona jest na miękkim pasku ze skóry naturalnej. Jego czarny kolor przełamany jest wyraźnymi, żółtymi przeszyciami. Ta sama wesoła barwa widnieje na niektórych elementach tarczy, dzięki czemu cały zegarek nabiera odważnego, oryginalnego charakteru.

SNDC89P2_4m

Na koniec warto zwrócić uwagę na zabezpieczenie modelu przed wilgocią. Wodoszczelność osiąga tu poziom aż 100m., dzięki czemu czasomierz może być używany podczas pływania lub nurkowania na niskich głębokościach. Ochrona zwiększona jest dodatkowo przez specjalnie dokręcany dekielek. Tak zabezpieczony zegarek będzie cieszył właściciela dokładnym działaniem i wspaniałym wyglądem przez bardzo długi czas.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *