Prosty, klasyczny, elegancki

Posted by

Poszukując klasycznego, prostego zegarka męskiego można spędzić wiele czasu, szperając w katalogach marki Seiko. Oczywiście wybór nie będzie łatwy, a mnogość stylów, kolorów i form może jeszcze bardziej utrudnić zadanie. Mnie jednak udało się znaleźć model, które spełniał będzie wszelkie wymagane kryteria – od wyglądu i świetnego wykonania, po przyzwoitą cenę, która nie przerazi potencjalnego nabywcy.
Mowa tu o modelu Seiko SGEF73P2. Jest to dość duży, męski czasomierz stanowiący połączenie wysokiej jakości skóry i stali szlachetnej. Jak już wspominałam, zegarek ten jest bardzo klasyczny. Nie znajdziemy tu bowiem żadnych udziwnień ani rzadko kiedy przydatnych nowinek technicznych. Duża okrągła koperta wykonana z mocnej stali okrywa grafitową tarczę ozdobioną indeksami z cyfr rzymskich. Pomiędzy nimi wędrują trzy srebrne wskazówki. Jedynym dodatkowym elementem tego zegarka jest funkcjonalny datownik w formie okienka, w którym zmieniają się cyferki oznaczające dzień miesiąca. Elegancki czarny pasek z naturalnej skóry daje pewność wygody użytkowania. Materiał, z którego jest wykonany, nie będzie obcierał ani powodował uczuleń, co często zdarza się w przypadku produktów skóropodobnych lub wykonanych z niskiej jakości stopów stali.
Seiko SGEF73P2 to zegarek na długie lata. O jakości materiałów, z jakich został wykonany, najlepiej świadczy szafirowe szkiełko ochraniające jego tarczę. Ten wyjątkowo mocny rodzaj specjalnie utwardzanego szkła doskonale chroni tarczę przed uszkodzeniami, a jednocześnie jest odporne na nieestetyczne pęknięcia i zarysowania. Wodoszczelność na poziomie 100m oznacza, że w zegarku tym można pływać, a nawet nurkować na niewielkich głębokościach.
Zegarek ten kupić można już za około 700 zł. Bardzo dobra jakość wykonania połączona z klasycznym, acz niebanalnym wyglądem gwarantuje, że jest to model wart swojej ceny. W kolekcji Classic marki Seico znaleźć można wiele podobnych przykładów prostego i eleganckiego czasomierza, wyposażonego jedynie w elementy, które są rzeczywiście niezbędne do użytku. Gorąco zachęcam to przyjrzenia się także tym propozycjom.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *