Nowy Grand Seiko

Posted by

Na targach Baselworld  2014 zaprezentowano nowy zegarek marki Seiko.. Nowy Grand Seiko kalibru 9S86 jest oznaczony jako “hi-beat”, oznacza to, że działa on na częstotliwości 5 Hz lub 36000 drgań na godzinę. Nowy mechanizm jest bardzo podobny do tego z 2009 roku, ale jest o wiele lepszy. Jest to mechanizm automatyczny o średnicy 28,4 mm. Jego rezerwa chodu to aż 55 godzin. Chodzi na 37 kamieniach! Jest to ogromna liczba, jeśli chodzi o zegarek automatyczny. I wbrew pozorom odchylenia w tym zegarku są bardzo małe – 3-5 sekund na dzień, co na zegarek automatyczny jest naprawdę rekordem.

 

Ten 24-godzinny zegarek GMT ma też drugą strefę czasową, dlatego jest odpowiedni wyborem nawet dla podróżników.  Wskazówką GMT jest ta kolorowa – w wypadku czarnego – czerwona, a w wypadku kremowego – niebieska. Zegarek ten wykonany jest ze stali szlachetnej. Można znaleźć modele z zieloną, czarną i jasno kremową tarczą. Przykryte one są szkłem szafirowym z antyrefleksem.

Zegarki różnią się ceną w zależności od wersji. Z zieloną tarczą wypuszczono na rynek tylko 600 sztuk i dlatego kosztują one 7050 euro. Z kolei czarna tarcza lub jasna tarcza kosztują 6700 euro za sztukę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *