Nowe zegarki Seiko Prospex Street Series

Posted by

Zegarki Seiko Prospex stanowią kolekcję modeli, które z założenia oddają filozofię unikalnego podejścia do życia. Jednocześnie- podążając z duchem czasu- mają wyrażać charakter nieustannie zmieniającego się świata. Sam producent określa serię  Seiko Prospex jako tę, która rzuca wyzwanie każdemu ograniczeniu. Oferuje zegarki dla miłośników sportu i poszukiwaczy przygód zarówno w wodzie, na niebie, jak i na lądzie. Zegarki Seiko Prospex Street Series stanowią nową linię trzech unikalnych modeli ponieważ pod każdym względem obrazują założenia pomysłodawców serii Prospex.

Jakie są zegarki Seiko Street Series

Zainspirowane oryginalnym nurkiem z 1975 roku, nowe zegarki Seiko Prospex mają tę samą kultową osłonę zewnętrzną, w bardziej zwartej konstrukcji, idealnie dostosowanej do miejskiego stylu życia. Każdy nowy zegarek Seiko nawiązuje do projektu jednego z najbardziej innowacyjnych zegarków nurkowych Seiko, pierwszego na świecie zegarka nurkowego z tytanową obudową. Oczywiście jest wykonany w nowoczesnym stylu, z wzmocnioną obudową, lekką, ale wytrzymałą, sprawdzającą się w codziennych warunkach. Nowa seria Prospex została zaprojektowana z myślą o modowych trendach streetwearowych, w trzech kombinacjach kolorystycznych, z mechanizmem solarnym.

Zegarek Seiko Street Series w trzech kolorach

Zegarek Seiko SNE535P1 Prospex Street Series, to oliwkowozielony wariant nowej kolekcji. Towarzyszą mu modele w kolorze szarym – zegarek Seiko SNE537P1 oraz niebieskim – zegarek Seiko SNE533P1. Poszczególne egzemplarze różnią się jedynie barwą. Wszystkie mają taką samą, dużą kopertę o średnicy 46,2 mm i grubości 12,7 mm. Wodoszczelność ustalono na poziomie 200 m. Kopertę zrobiono ze stali, z nałożoną na nią czarną powłoką. Chroni ją charakterystyczny kołnierz z tworzywa sztucznego. Wnętrze koperty każdego z modeli Seiko wypełnia niezawodny mechanizm solarny V157, ładujący baterię światłem słonecznym. W pełni naładowany zegarek Seiko pracuje nawet do 10 miesięcy, pozostając bez światła.

Na zieloną, szarą i niebieską tarczę nałożono nurkowe indeksy godzinowe, wypełnione luminową Lumibrite, dzięki czemu są doskonale widoczne w ciemności. Do tego duże wskazówki i datownik z dniem miesiąca na godz. 4. Każdy z trzech nowych zegarków Seiko Prospex Street Series posiada silikonowy pasek teksturowany ze stalową klamrą. Paski w okolicy koperty mają charakter akordeonu i jest to typowo nurkowy akcent. Mają się one rozciągać i kurczyć wraz ze zmianą ciśnienia na różnych głębokościach.

Dla kogo są nowe zegarki Seiko Prospex Street Series

Każdy nowy zegarek Seiko Street Series ma z założenia charakter modowy. Nazwa wskazuje na modę streetwear, która w ostatnich latach stała się elementem inspiracji dla największych salonów mody na świecie. O ile “styl ulicy” śmiało wkroczył w świat odzieżowy, o tyle branża zegarkowa pozostawała obojętna na nowy trend dlatego nowa linia Seiko stanowi jeden z niewielu ukłonów w tę stronę. Propozycja jest niewątpliwie nastawiona na młodego użytkownika, dla którego streetwear jest elementem kultury.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *