NOWE MODELE ZEGARKÓW SEIKO KINETIC

Posted by

Zegarki Seiko Kinetic są jednymi z ciekawszych na rynku. Wszystko oczywiście za sprawą unikatowego mechanizmu, który od przeszło 20 lat jest znakiem rozpoznawczym japońskiego giganta. Prototyp mechanizmu Kinetic (jeszcze pod roboczą nazwą AMG) został zaprezentowany szerszej publiczności w 1986 roku na targach w Bazylei. Zegarek Seiko był pierwszym w historii, który ruch kinetyczny zamieniał w energię elektryczną.

Kinetic jest połączeniem mechanizmu kwarcowego i automatycznego, dzięki czemu zegarek nie potrzebuje baterii. Wszystko opiera się na wirującym rotorze, który zasila mechanizm kwarcowy wytwarzanym przez siebie prądem. Energia kumulowana w kondensatorach, zapewnia działanie urządzenia nawet do pół roku. Zgodnie z tym przyjęło się, że zegarki sygnowane linią Kinetic są wieczne. Sam Kinetic jest natomiast osobnym systemem, tak jak systemy mechaniczne i kwarcowe, na bazie którego stworzono całą gamę mechanizmów oferujących unikalne cechy i funkcje. Na przykład w 1998 roku wprowadzono Kinetic Auto Relay wydłużający działanie zegarka „w stanie spoczynku” do imponującego okresu 4 lat. Rok później świat poznał kolejny wynalazek Seiko, czyli chronograf Ultimate Kinetic nazywany arcydziełem łączącym wszystko, co najlepsze w zakresie mechanicznych i elektronicznych umiejętności zegarmistrzowskich. Ciekawostką jest też zegarek Seiko Kinetic Perpetual z charakterystycznym wiecznym kalendarzem zachowującym poprawność aż do 2100 roku. O filozofii i produktach firmy Seiko można przeczytać więcej w tym miejscu: http://www.zegarek.net/zegarki/seiko/index.html

Zegarki męskie Seiko z serii Kinetic wzbudzają zawsze duże zainteresowanie i podobnie jest z nowymi modelami: SKA727P1, SKA725P1, SKA723P1. Seiko postawiło na proste, eleganckie wzornictwo, podkreślone przez zmatowione okrągłe koperty ze stali i parciane paski wykonane z miękkich materiałów. Atutem jest też czytelna i przejrzysta tarcza. Nowe zegarki Seiko dostępne są w następujących wersjach kolorystycznych: SKA727P1 to model w którym dominuje czerń (tarcza i taśma parciana), SKA723P1 posiada białą tarczę, oraz gustowny skórzany brązowy pasek. Bardzo ciekawie prezentuje się SKA723P1, który utrzymany jest w zielonej kolorystyce. Wszystkie modele tych eleganckich zegarków znajdziemy w serwisie http://www.zegarek.net/zegarki/meskie/index.html

zegarki-męskie-seiko

Te męskie zegarki powinny spodobać się wszystkim miłośnikom stylu retro. Niech nikogo jednak nie zmyli tradycyjny, prosty wygląd – w zegarkach z mechanizmem Kinetic drzemie duża moc. Wykorzystano w nich szkiełko mineralne Hardlex, które także jest autorskim pomysłem Seiko. Jest ono niemal tak wytrzymałe jak najtwardsze szkiełka szafirowe, zachowuje jednak elastyczność szkła mineralnego. Mechanizm umieszczono w wytrzymałej, stalowej kopercie, a wykorzystanie wysokiej jakości stali gwarantuje, że zegarek odporny jest na korozję i uszkodzenia oraz nie powoduje alergii. Atutem jest też wysoka wodoodporność na poziomie 100 (10ATM) przez co możemy korzystać z zegarka podczas pływania i kąpieli. Ponadto czasomierze mają zakręcany dekielek i koronkę, co dodatkowo chroni je przed zalaniem.

Panuje powszechne przekonanie że za jakość słono się płaci, ale w przypadku zegarków Seiko jest trochę inaczej. By stać się posiadaczem tego eleganckiego i nowoczesnego zegarka wystarczy suma około 1000 zł. Dla jednych to mało, dla drugich dużo – na pewno jednak ta kwota jest warta zegarków z systemem Kinetic.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *