LIMITOWANY SEIKO ASTRON NOVAK DJOKOVIC

Posted by

Japońska firma Seiko przyzwyczaiła nas już do tego, że tworzy wyśmienite zegarki, które powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Ogromne doświadczenie, bo przypomnijmy, że zegarki Seiko tworzone są od roku 1881 nie jest tutaj bez znaczenia. Daje o sobie znać w każdym kolejnym modelu tej firmy. Poza standardowymi zegarkami Seiko pokazało właśnie, że jest w stanie wyprodukować zegarek najwyższych lotów. Ów model to Seiko Astron, który pod każdym względem wypada wyśmienicie. Chcecie wiedzieć, czym przekonuje więc do siebie potencjalnych klientów?

Skrupulatna dokładność
Jednym z najnowszych modeli z serii Seiko Astron jest luksusowy zegarek SSE060J, którego sygnuje wybitny tenisista Novak Djokovic. Odnotujmy już na wstępie, że Astron to pierwszy zegarek GPS zasilany energią słoneczną. Co to oznacza w praktyce? Ano choćby to, że raz dziennie lub na każde nasze żądanie będzie on się łączył i pobierał dane z satelitów okrążających ziemię, aby przyporządkować nas do jednej z 39 stref czasowych. Dzięki temu zawsze niezależnie od miejsca poda nam aktualny czas z precyzją zegara atomowego, a jednocześnie może nas informować o godzinie w innej strefie czasowej. O tym jak jest on dokładny, świadczy także wieczny kalendarz. Mechanizm zegarka Seiko Solar GPS zawsze wskaże aktualny dzień miesiąca i tygodnia z uwzględnieniem lat przestępnych aż do roku 2100.

Oszczędność energii
Zegarek jak wspomnieliśmy, bazuje na mechanizmie solarnym, a więc do swojej pracy nie potrzebuje baterii elektrycznej. Pełne naładowanie pozwala aż na sześć miesięcy pracy bez ponownego zasilania światłem. Czas czuwania zwiększymy czterokrotnie, jeśli wprowadzimy go w tryb oszczędzania energii, co jednak skutkuje tym, że nie będzie łączył się on poprzez nadajnik GPS.

Wytrzymały i odporny
Koperta zegarka Seiko Astron wykonana jest z pozłacanej stali i osadzona na skórzanym, wytrzymałym pasku. Jak inne zegarki Seiko tak i Seiko Astron to zegarek odporny i wytrzymały, którego szafirowe szkiełko otrzymało aż 9 na 10 punktów w skali Mohsa, co czyni je bardzo odpornym na zarysowania, jedynie ustępując pod tym względem diamentom. Dodatkowo zastosowana po obu jego stronach powłoka antyrefleksyjna redukuje do 99% promieni słonecznych i nawet przy silnym słońcu zapewnia idealną czytelność.

Szereg dodatkowych funkcji
By zegarek był jeszcze bardziej praktyczny, zadbano między innymi o jego wodoszczelność i wyposażono w zakręcany dekielek. Wodoszczelność 10 ATM pozwala na noszenie zegarka podczas pływania czy kąpieli bez żadnych nieprzyjemnych konsekwencji. Seiko Astron posiada zaawansowany stoper i alarm oraz świecącą powłokę Neobrite. Ciekawie z punktu widzenia wizualnego i praktycznego wygląda też tarcza Seiko Astron, na której znajdziemy niewielki wskaźnik dodatkowych funkcji, między innymi ilość satelitów, z którymi zegarek aktualnie się łączy, czas letni lub zimowy, tryb samolotowy czy poziom naładowania. Dla uwydatnienia jego oryginalności podkreślmy jeszcze, że Seiko Astron jest sygnowany nazwiskiem serbskiego tenisisty Novaka Djokovicia, który aktualnie jest numer jeden światowego tenisa i na swoim koncie ma już 11 zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych. Nie da się ukryć, że tym modelem japoński gigant w dziedzinie zegarmistrzostwa potwierdził po raz kolejny, że zegarki Seiko to dodatki klasy światowej, będące najlepszymi z najlepszych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *