Kobieca elegancja, czyli kość słoniowa i blask złota

Posted by

Poprzedni wpis poświęcony był męskiemu zegarkowi, dlatego też dzisiejszy będzie o damskim. W kolekcji Seiko Classic znalazło się wiele ciekawych propozycji kobiecych zegarków zarówno na bransolecie jak i na pasku. Tym razem postaram się przedstawić model o zdecydowanie nieortodoksyjnym wyglądzie, pochodzący właśnie ze wspomnianej kolekcji.

Już na pierwszy rzut oka zegarek Seiko SKY736P2 zdradza swój niezwykle oryginalny charakter, którego wyznacznikami są głównie kształt koperty oraz zastosowane kontrasty barwne. Otóż na wykonanym z naturalnej, gładkiej skóry pasku w kolorze kości słoniowej zawieszona została koperta o nietypowym, prostokątnym kształcie przypominającym nieco stylizowaną literę H. Wspomniana koperta, odlana z wysokiej jakości stopu stali nierdzewnej, charakteryzuje się wysokim połyskiem i atrakcyjnym wyglądem, a to dzięki powleczeniu jej warstwą 18-to karatowego złota. We wnętrzu koperty znajduje się serce zegarka, napędzający go mechanizm kwarcowy zasilany z baterii. Wodoszczelność o skali 5 barów zapewnia mechanizmowi bezpieczeństwo w razie ewentualnych zachlapań czy pójścia w zegarku pod prysznic. W razie nieoczekiwanych usterek dodatkowym zabezpieczeniem dla użytkownika z pewnością okaże się dwuletnia gwarancja producencka, jaką objęty jest prezentowany model. Nie należy jednak się obawiać, ponieważ zegarki Seiko znane są z niezawodności i skutecznych zabezpieczeń, którym w tym przypadku jest m.in. chroniące tarczę szkiełko mineralne typu Hardlex. Znajdująca się pod nim tarcza wyróżnia się ciekawym designem, bo oto na beżowym tle rozciąga się delikatny motyw przypominający pajęczą sieć o srebrnych niciach. Na tak skomponowanej tarczy umieszczono dziewięć znaczników godzinowych w formie cyfr rzymskich, których ułożenie jest o tyle ciekawe, że skierowane zostały ku środkowi tarczy. Z środka natomiast wyrastają trzy wskazówki o klasycznym kształcie strzałek w kolorze ciemnoniebieskim. Dodatkowo znaleźć na tarczy możemy dwa okienka datownika: na wysokości godziny trzeciej wskazujące aktualny dzień miesiąca, a na godzinie dziewiątej tygodnia. Z kolei największe z okienek, to na wysokości godziny szóstej, wskazuje bieżący czas w systemie 24h. Aby dopełnić obraz przedstawianego dziś modelu należy wspomnieć również o jego rozmiarach ? koperta ma 29 mm szerokości i 10 mm grubości, pasek jest szeroki na 20 mm i długi na 21 cm.

Zegarek Seiko SKY736P2 będąc naprawdę oryginalnym projektem wśród modeli damskich, zachowuje wyjątkowo atrakcyjny wygląd oraz typowo kobiecy, delikatny charakter. Wszystkie te cechy pozwalają mi sądzić, że spodoba się niejednej z Was.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *