Klasyczny, męski Seiko z mechanizmem solarnym

Posted by

Seiko SNE127P1 jak mało który zegarek spełnia wszystkie wymagania dobrego, męskiego czasomierza. Jest prosty i funkcjonalny. Dzięki stonowanej kolorystyce i eleganckiej formie ma bardzo uniwersalny charakter i świetnie dopasuje się do niemal każdego stroju. A jakby tego było mało, dzięki zastosowaniu mechanizmu solarnego, stanowi ciekawą nowinkę techniczną.

W kolekcji Seiko Solar znaleźć można różnorodne zegarki, które łączy jednak zastosowanie mechanizmu napędzanego energią słoneczną. To wygodne i ekologiczne rozwiązanie umożliwia funkcjonowanie czasomierza bez konieczności zasilania bateryjnego lub regularnego nakręcania. Jeśli chodzi o stronę wizualną, Seiko SNE127P1 prezentuje się nienagannie. Zegarek składa się ze stalowej bransolety i koperty w srebrnym kolorze. Do budowy obu elementów wykorzystano stal szlachetną, dzięki czemu zegarek jest hipoalergiczny i odporny na korozję. Tarcza ma intensywny, czarny kolor pięknie kontrastujący ze srebrną barwą wskazówek i indeksów. Jedynym dodatkiem zastosowanym w tym modelu jest klasyczny datownik w formie okienka. Umieszczono go na wysokości godziny trzeciej, skąd wskazuje aktualny dzień miesiąca. Tarcza pokryta jest wytrzymałym i elastycznym szkiełkiem mineralnym. Ochrania ono delikatne wnętrze zegarka przed wilgocią i uszkodzeniami, będąc jednocześnie odpornym na rysy i pęknięcia. Klasa wodoszczelności zegarka osiaga poziom 50m., dzięki czemu jest on odporny na poważne nawet zachlapania. O ile nie zaleca się korzystać z czasomierza podczas pływania lub nurkowania, o tyle szybki prysznic nie powinien być dla niego zagrożeniem.

Choć Seiko SNE127P1 nie wyróżnia się formą, kolorystyką lub budową od większości klasycznych zegarków męskich, urok tkwiący w jego prostej formie robi duże wrażenie. Podobnie zresztą jak fakt, ze mamy do czynienia z solarem, które nadal mają status interesujących nowinek technicznych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *