Czerń, czy biel? – klasyczne i proste zegarki męskie

Posted by

Kiedy wybór odpowiedniego zegarka przysparza zbyt duży kłopot, warto zastanowić się nad czymś prostym i klasycznym. Nie wszyscy uprawiają przecież sport, trenują, wybierają się na dalekie wyprawy. Panowie, którzy oczekują od zegarka po prostu dokładnego wskazywania czasu i eleganckiego wyglądu powinni przyjrzeć się zegarkom z kolekcji Seiko Classic. Wszystkie zegarki Seiko śmiało określić można mianem eleganckich i gustownych, te jednak stanowią najlepszy przykład tradycyjnych, japońskich czasomierzy.

Dziś zaprezentujemy dwa  modele, nieróżniące się w zasadzie niczym, poza kolorem tarczy – Seiko SUR009P2 i Seiko SUR007P2. Użyte tu zostały dwa najbardziej popularne barwy ? biel i czerń. Tylko dzięki nim te dwa, na pozór identyczne zegarki, różnią się miedzy sobą w sposób diametralny. Biały kolor tarczy nadaje całości przyjemny, wesoły charakter. Czarna tarcza sprawia, że zegarek wydaje się poważniejszy i bardziej oficjalny. Jednak bez względu na zastosowaną kolorystykę, oba zegarki powielają ten sam, doskonały schemat, według którego wykonywane są czasomierze Seiko.

Podstawą jest tu oczywiście okrągła koperta ze stali szlachetnej w srebrnym kolorze. W jej wnętrzu zamontowany został mechanizm kwarcowy o zasilaniu bateryjnym. To popularne i sprawdzone rozwiązanie daje gwarancje precyzyjnego pomiaru czasu. W obu modelach na tarczach, pokrytych szkiełkiem mineralnym, umieszczono datownik, wskazujący aktualny dzień miesiąca. Całość zamyka skórzany pasek w intensywnie czarnym kolorze. Warto odnotować bardzo dobrą klasę wodoszczelności, która osiąga tu poziom aż 100m. W połączeniu z zakręcanym dekielkiem, pozwala to na swobodne zanurzanie zegarka w wodzie, pływanie a nawet nurkowanie na niskich głębokościach.

Biały, czy czarny? Który zegarek Seiko wybralibyście dla siebie? Jeśli lubicie takie właśnie proste i klasyczne czasomierze, polecam cala kolekcję Seiko Classic, jeśli jednak wolicie coś bardziej sportowego i funkcjonalnego ? oferta marki Seiko z pewnością spełni Wasze oczekiwania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *