Automatyczny Seiko – klasycznie z odrobiną szaleństwa

Posted by

Zeszłotygodniowy wpis dotyczył męskiego modelu na pasku. Tym razem przedstawię Państwu zegarek na bransolecie, bardziej casualowy w swojej formie, odpowiedni tak dla dorosłych mężczyzn jak i dla młodzieży. Oto pochodzący z kolekcji zegarków Seiko Sports Automat prezentowany dziś czasomierz.

Zegarek Seiko SNZF15K1 to niezwykle atrakcyjny model męski wyróżniający się dzięki zastosowanej w nim kolorystyce, sprawdzający się idealnie w roli zegarka codziennego użytku. Wyposażony jest w mechanizm automatyczny zasilany za pomocą energii kinetycznej wytwarzanej przez ruch ręki, dzięki czemu można zapomnieć o wymianie baterii. Mechanizm ów znajduje się okrągłej kopercie wykonanej ze stali nierdzewnej w srebrno-metalicznym kolorze, która za sprawą zakręcanego dekielka i wodoszczelności na poziomie do 100 metrów zabezpiecza zegarek przed uszkodzeniami w wyniku zawilgocenia, pozwalając jednocześnie uprawiać w nim sporty wodne, pływać na basenie czy brać w nim kąpiel. Kopertę tego modelu zdobi efektowna luneta, spełniająca funkcję pierścienia antyrewersyjnego, za sprawą barw czerwonej i niebieskiej kontrastująca w elegancki sposób z kolorystyką elementów stalowych. Pokrywające tarczę utwardzane szkiełko mineralne wykonane z tworzywa Hardlex chroni ją przed uszkodzeniami oraz zapewnia przejrzystość i czytelność dla znajdujących się na niej indeksów i wskazówek. Wszystkie elementy tarczy pokryte zostały warstwą Neobrite, dzięki czemu są widoczne w ciemnościach. Zegarek wyposażony jest ponadto w datownik, który okienku na wysokości godziny trzeciej wyświetla aktualny dzień miesiąca i nazwę dnia tygodnia. Całość koperty zawieszona jest na wygodnej stalowej bransolecie zapinanej potrójnie na przycisk.

Ciekawa kolorystyka, nietypowe formy indeksów tarczy (kropki i podwójne sztabki), polerowana na wysoki połysk stal oraz niewygórowana, przystępna cena stanowią mocne atuty modelu Seiko SNZF15K1. Jeśli dodać do tego doskonałe dopasowanie do nadgarstka, optymalny ciężar i wymiary oraz wygodę użytkowania, dostajemy w efekcie kapitalny męski zegarek sprawdzający się we wszystkich warunkach. Dlatego warto przyjrzeć mu się bliżej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *